ÜNİVERSİTEMİZ KONUKEVİ VE SOSYAL TESİSLERİNİN AÇILIŞI DÜZENLENEN TÖRENLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz bünyesinde eksikliği hissedilen üniversitemiz akademik ve idari personel ile il dışından gelen misafirlerin ağırlanacağı Konukevi ve Sosyal Tesisler 04/11/2015 tarihinde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Daha önce Yozgat Emniyet Müdürlüğü olarak kullanılan ve üniversitemize devredildikten sonra yapılan tadilat ve onarım çalışmalarının ardından modern bir sosyal tesis ve konukevine dönüştürülen binanın açılışına Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Uçar,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Yumak, Prof. Dr. Şaban Güçlü, Genel Sekreter Doç. Dr. Seyfullah Türkmen, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Şaban Kütükoğlu, Fakülte Dekanlarımız, Yüksekokul Müdürlerimiz, Siyasi Parti Temsilcileri ile çok sayıda ilimiz resmi kurum müdürleri ve davetli katıldı.Suit ve normal odalardan oluşan 23 oda, kafeterya, restoran, kahvaltı ve yemek salonları, oyun salonu gibi sosyal imkânları da bünyesinde barındıran Üniversitemiz Konukevi Ve Sosyal Tesisleri, hem üniversitemizin ilgili bölümlerinde eğitim görmekte olan öğrencilerimize pratik yapma imkânı, hem de sosyal donanım sağlamış olacak.Yozgat’ta bir ihtiyaç daha giderilmiş oldu.

Konukevi ve Sosyal Tesislerin açılışı töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Uçar, Üniversitemiz uzun yıllar ihtiyaç duyduğu bir sosyal mekana kavuşuyor olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, Konukevi ve Sosyal Tesisin sadece sosyal mekan, lokal, restoran, gibi ihtiyaçları değil aynı zamanda da konaklama hizmetlerinin de verileceği sosyal bir donatıya sahip olduğunu ifade etti. Rektörümüz, konuşmasının devamında “Yozgat’ımızda konaklama imkanları bildiğiniz gibi oldukça sınırlı. Resmi dairelerin misafirhaneleri var ama onlar da yetersiz kalıyor. Üniversitemiz Konukevi ve Sosyal Tesisleri’nin de devreye girmesiyle Yozgat’ta bir ihtiyaç daha karşılanmış olacak. Sadece üniversitemiz personeline değil, Yozgat’a gelen tüm misafirlere de konaklama imkânı sağlanmış olacak. Başta Sayın Valimiz olmak üzere burada emeği geçen herkese ve tüm çalışanlarımıza çok teşekkürler ediyorum” ifadelerini kullandı.Bozok Üniversitesi Yozgat’ın iftiharı.

Bozok Üniversitesi’nin Yozgat için bir iftihar vesilesi olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan da, Yozgat’ın bir eğitim ve üniversite şehri olması adına belediye olarak her türlü desteği vereceklerinin altını çizdi. Akademik anlamda bu tür sosyal donatıların önemli olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanımız Arslan, “Yozgat’ın daha da yaşanılabilir ve tercih edilebilir bir il olmasında bu tür imkanlar önemlilik arz ediyor. Daha fazla öğretim üyesinin, öğretim elemanının isteyerek Yozgat’a gelmesi, Yozgat’ta daha fazla kalması, Yozgat’a daha da faydalı olacağı anlamına gelmektedir. Bu gayret içerisinde olan üniversitemizi tebrik ediyor, konukevi ve sosyal tesisimizin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.Yozgat, Öğretim Elemanları ve Öğrenciler İçin Cazip Hale Getirilmeli

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı da Yozgat’ın birim birim güzelleştirilmesi suretiyle toplam kalitede bir anlam ifade edeceğini belirttiği konuşmasında “Bozok Üniversitesi büyümekte olan bir üniversite. Her geçen gün öğrenci sayısında gözle görülür bir artış var. Yozgat’ın öğretim elemanları ve öğrencileri için cazip olması gerekmekte. Öğretim elemanı kadrosunun Yozgat halkıyla bir araya gelebilmesi ve entegrasyonu açısından Konukevi ve Sosyal Tesislerin faydalı olacağı kanaatindeyim. İlimizde önemli bir noksanlığı karşılayacak olan bu sosyal tesisin başta Yozgat’ımıza ve akademik kadromuza hayırlı ve uğurlu olması temenni ediyorum” dedi.Protokol konuşmalarının ve açılış kurdelasının kesilmesinin ardından misafirlere yapılan ikram ve aşure ile tören son buldu.